Minusowe punkty dla Lechii

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Lechię Gdańsk karą finansową w wysokości 250 tysięcy złotych oraz odjęciem trzech punktów na początku przyszłego sezonu.

To efekt niewykazania jednego z zobowiązań transferowych i dwóch zobowiązań w stosunku do jednego z piłkarzy gdańskiego klubu. Termin na spłatę tych zaległości był 30 czerwca… zeszłego roku.

Lechia ma prawo odwołać się do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN-u w przeciągu pięciu dni od ogłoszenia decyzji. Zapewne takie odwołanie powstanie, a kara odjęcia trzech punktów zostanie zawieszona lub anulowana, choć o wszystkim zadecyduje ktoś inny, nie my.

Warto nadmienić, że już w połowie maja Lechia została ukarana karą grzywny, która wynosiła 100 tysięcy złotych. Od tamtej kary Lechia się nie odwołała, a tak brzmiało postanowienie komisji licencyjnej:

„Komisja zdecydowała się na nałożenie na klub kary finansowej w związku z ponownym naruszeniem przez Lechię dyscypliny procesu licencyjnego poprzez niedostarczenie w wymaganym terminie 31 marca 2017 roku kopii ugód zawartych z innymi klubami w celu odroczenia terminu zapłaty wymagalnych należności transferowych. Przy ustalaniu wysokości sankcji Komisja wzięła pod uwagę fakt, że Lechia Gdańsk została już ukarana za analogiczne przewinienie w zasadniczym procesie licencyjnym przed sezonem 2015/2016”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi