Rakels nowym piłkarzem Lecha Poznań

Lech Poznań dokonał drugiego wzmocnienia w tym oknie transferowym. Po ściągnięciu Emira Dilavera, do Poznania zawitał napastnik – były zawodnik Cracovii, a obecnie angielskiego FC Reading, Deniss Rakels. Do zespołu Nenada Bjelicy trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia o kolejne 3 lata. Pozostały tylko testy medyczne.

„Kolejorz” musi spieszyć się z transferami, bo niemal pewne jest odejście Jana Bednarka i Dawida Kownackiego. Niewiadomą stanowi także przyszłość w Lechu Marcina Robaka i Szymona Pawłowskiego, a pozostało już tylko kilka dni, by zgłosić zawodników do gry w eliminacjach Ligi Europy. Nawet gdyby Bednarek czy Kownacki nie odeszli, to w pierwszych rundach pucharowych nie zagrają ze względu na rozpoczynające się w dzisiaj Mistrzostwa Europy do lat 21, a chorwacki szkoleniowiec na pozycji środkowego obrońcy oprócz Bednarka ma tylko Lasse Nielsena i… Dariusza Dudkę. Teoretycznie w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji mógłby zagrać jeszcze odchodzący w lipcu z Poznania Maciej Wilusz, ale w praktyce takie rozwiązanie nie miałoby żadnego sensu dla obu stron. Kibice, a już na pewno sam trener, domagają się więc wzmocnień (czy na pewno wzmocnień?), które do stolicy Wielkopolski nadjeżdżają z niezłym opóźnieniem.

Deniss Rakels, zanim wyjechał na Wyspy, rozegrał w Cracovii tak naprawdę jeden udany sezon 2015/2016, w którym w 20 meczach strzelił 15 bramek. Wcześniej grał solidnie, ale nie był ligową gwiazdą. W FC Reading już nie było tak kolorowo. W dwunastu spotkaniach zdobył tylko trzy gole, później przyszła poważna kontuzja i szanse na pierwszą jedenastkę na zapleczu Premier League zmalały do zera. Wypożyczenie do Lecha piłkarz ma traktować jako możliwość odbudowy. Działacze klubu zostawili sobie furtkę – jeśli Rakels wróci do formy, otrzymają możliwość jego wykupu. Jednak, patrząc na jego dotychczasową grę, mamy wątpliwości co do szans Łotysza na sukces.

Zdjęcie: polskapilka24.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi