”Šitum? On będzie jak Marko Pjaca”

Chorwacki pomocnik, Mario Šitum, właśnie przechodzi testy medyczne przy Bułgarskiej. Tylko chwile dzielą go od wypożyczenia do Lecha Poznań. Kibice Dinama Zagrzeb twierdzą, że ten piłkarz ma potencjał tak wielki, jak napastnik Juventusu Marko Pjaca.

Nenad Bjelica ściąga do Poznania kolejnego znajomego. Pierwszym był obrońca Emir Dilaver, którego szkoleniowiec Lecha zna ze wspólnej pracy w Austrii Wiedeń. Kolejne wzmocnienie ”Kolejorza”, Mario Šitum, to też były współpracownik Bjelicy. Obaj panowie pracowali razem we włoskiej Spezzi Calcio.

Šitum? On będzie jak Pjaca! – tłumaczy mieszkający na co dzień w Polsce kibic Dinama Zagrzeb, Ivan Golubić. Šitum ma naprawdę wielkie umiejętności i potencjał, żeby się jeszcze rozwinąć. To nie będzie tylko wzmocnienie Lecha, ale i całej waszej ligi! – dodaje.

Chorwacki skrzydłowy ma przysłowiowe papiery na grę. Jednak porównania do napastnika Juventusu zdają sie być przesadzone. Niemniej jednak Šitum będzie solidnym wzmocnieniem ”Kolejorza”.

Doświadczenie zdobywał głównie w Dinamie Zagrzeb. Razem z tą drużyną grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W trakcie europejskich pucharów mierzył się między innymi z Olimpique Lyon, Sevillą i Juventusem.

W CV Chorwata znajdą się też dwa występy w reprezentacji. W kraciastej koszulce grał całkiem nie dawno, bo w styczniu. Wówczas Hrvatska mierzyła się z Chile i Chinami.

Mario Šitum może grać na pozycji prawego pomocnika. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Maciejem Makuszewskim. Oczywiście, jeżeli ”Maki” zostanie przy Bułgarskiej. W ostatnim sezonie Šitum grywał też na prawej obronie, co jest kolejnym plusem Chorwata.

Transfermarkt wycenia Mario Šituma na 1,5 mln €. Piłkarz trafi do Lecha na wypożyczenie z opcją pierwokupu.

foto: gnkdinamo.hr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *