Vassiljev odchodzi! Teraz Cracovia?

Konstantin Vassiljev nie przedłuży kontraktu z Jagiellonią Białystok. Umowa wygasa 30 czerwca 2017 roku i wiadomo już, że w następnym sezonie „Jaga” będzie musiała radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika.

Reprezentant Estonii z Białymstokiem związany jest od 2015 roku. Wcześniej występował w Piaście Gliwice, gdzie potrafił błysnąć, zaskoczyć świetnym strzałem z daleka lub niekonwencjonalnym podaniem, ale przy tym był mało dynamiczny, więc jego gra nie robiła na nikim wielkiego wrażenia. Wszystko zmieniło się po transferze. Doświadczony rozgrywający został jednym z najlepszych zawodników ligi.

Technika, przegląd pola, umiejętność rozegrania, panowanie nad piłką. Tym wszystkim imponował. Przewyższał ligę. Sezon 2016/17 był jego popisem. W klasyfikacji kanadyjskiej zdobył dwadzieścia sześć punktów i poprowadził swoją drużynę do wicemistrzostwa Polski.

Teraz odchodzi. O takim scenariuszu mówiło się od dawna. Vassiljev nie narzekał na życie na Podlasiu, ale nie deklarował chęci pozostania tam. Zastanawiał się, głowił, rozważał różne scenariusze. Aż zdecydował. Ważnym aspektem przy podjęciu takiego ruchu było też odejście Michała Probierza, którego bardzo cenił sobie Estończyk.

Co dalej? Powrót do kraju raczej nie wchodzi w grę, bo tamtejsza liga jest bardzo słaba, na wyjazd na zachód jeszcze nie jest za późno, ale nie ma gwarancji przebicia się, więc pozostaje tylko… szukanie nowego klubu w Ekstraklasie. Może Cracovia? Trenerem „Pasów” właśnie został Probierz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi