Jagiellonia dała radę

Jagiellonia Białystok nie bez problemów, ale wygrała na wyjeździe z Dinamo Batumi 1:0 po bramce Cilliana Sheridana. Napastnik „Jagi” mógł mieć w tym spotkaniu przynajmniej hat-tricka, ale raz nie wykorzystał rzutu karnego, a jeszcze w innej sytuacji będąc sam na sam uderzył w słupek. Emocji w rewanżu nie zabraknie.

Sporo osób, które znamy, miało złe przeczucia odnośnie wyjazdu wicemistrzów Polski do Gruzji. Mieli ku temu odpowiednie argumenty, bo nie dość, że klub nie wykonał znaczących ruchów na rynku transferowym, to przecież nie było już gwiazdy poprzedniego sezonu, Konstantina Vassiljeva. Niewiadomą był także trener. Ireneusz Mamrot kilka tygodni temu zmienił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Michała Probierza i przecież mecz z Dinamem był jego debiutem na arenie międzynarodowej. Jak sobie poradził? Mogło być lepiej, ale nie jest też najgorzej. W skrócie: nie ma co narzekać.

Pretensje można mieć do Cilliana Sheridana, który wykorzystując odpowiednie sytuacje mógł sprawić, że sprawa rewanżu byłaby już szybko załatwiona. Tak jednak nie będzie, bo irlandzki piłkarz nie dość, że nie wykorzystał rzutu karnego, to będąc w sytuacji sam na sam skierował piłkę na słupek. Za tydzień będzie ciekawie.

Dinamo Batumi 0:1 Jagiellonia Białystok

(49′ Cillian Sheridan)

Piłkarz meczu: Sheridan

Dinamo Batumi: Anatolij Timofiejew – Mirza Partenadze, Boris Macharadze, Davit Kvirkvelia, Anzor Suchiaszwili – Tornike Tarkniszwili – Giorgi Kavtaradze (78′ Michaił Goreliszwili), Temuri Szonia, Vako Tevdoradze (65′ Archil Tvildiani), Elguja Grigalaszwili (82′ Otar Marcwaladze) – Jarosław Kwasow.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Taras Romanczuk – Dmytro Chomczenowski, Arvydas Novikovas (75′ Łukasz Sekulski), Fiodor Cernych (84′ Przemysław Mystkowski) – Cillian Sheridan.

Składy: jagiellonia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi