Szczęsny już w Turynie! Saga dobiega końca

Namaszczony przez samego Gigiego Buffona na swojego następce Polak w końcu pojawił się w stolicy Piemontu. Przed Polakiem pozostały testy medyczne i kilka formalności.

Mimo zakończenia wypożyczenia do AS Romy, Wojciech Szczęsny zdecydował się pozostać w Serie A. Media szacują, że Arsenal Londyn otrzyma za niego 10-12 milinów euro, co wydaje się wyjątkowo niedużą kwotą do zapłacenia przez mistrzów Włoch. W ten sposób definitywnie kończy się dziesięcioletnia przygoda reprezentanta Polski z „Kanonierami”.

Taka przeprowadzka to może być ryzykowny krok przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Nieregularna gra spowoduje, że Warszawianin straci miejsce w podstawowej jedenastce kadry Nawałki, a należy przypomnieć, że syn Macieja Szczęsnego ma  dużego pecha do wielkich turniejów. Na Euro 2012 dostał czerwoną kartkę w meczu otwarcia z Grecją, a cztery lata potem we Francji  doznał urazu w pierwszym spotkaniu z Irlandiu Północną i do końca mistrzostw nie wstał z ławki.

Jeśli jednak zdoła wywalczyć sobie mocną pozycję w „Starej Damie”, będzie głównym kandydatem do zastąpienia Buffona w pierwszym składzie za rok, gdy doświadczony Włoch planuje kończyć karierę. Czy gra jest warta świeczki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *