Gwiazda Ekstraklasy niespodziewanie odchodzi z Krakowa

Od dłuższego czasu zapowiadało się na to, że „Biała Gwiazda” straci bałkańskiego rozgrywającego, ale ludzie mówili o będącym w formie Petarze Brleku i ofertach za Chorwata z Young Boys Berno. Jednak ze stolicą Małopolski pożegnał się Semir Stilić, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. 

Dla Bośniaka było to już trzecie podejście do Ekstraklasy. W barwach Lecha czarował pięknymi zagraniami, ostatecznie notując przez prawie cztery lata gry w Poznaniu 28 goli i 46 asyst.  Był wówczas bardzo blisko transferu do Borussii Moenchengladbach, ale zniżka formy pod koniec pobytu w Wielkopolsce spowodowała, że wylądował w zespole Karpatów Lwów. Nieudane przygody na Ukrainie i w Turcji spowodowały, że piłkarz powrócił do Polski, tym razem do krakowskiej Wisły.

Spędził w niej bardzo owocne półtorej roku, zdobywając w tym okresie 16 trafień i 17 asyst. Tym razem po byłego reprezentanta Bośnii sięgnął APOEL. Brak gry i problemy ze zdrowiem spowodowały jednak, że cypryjski klub rozwiązał z nim kontrakt i w ten sposób Stilić znów trafił pod Wawel.

Jednak tym razem znacząco odstawał przygotowaniem motorycznym od kolegów z Reymonta. Wysoka pensja i wielkie oczekiwania jednak nie znalazły odzwierciedlenia w ligowych rozgrywkach i trener Kiko Ramirez nie zamierzał na niego stawiać w nadchodzącyh rozgrywkach. Razem z nim z zespołu odejdzie najprawdopodobniej na dniach skrzydłowy Hugo Videmont, co potwierdził trener „Białej Gwiazdy”. Francuski skrzydłowy nie znajduje się w planach hiszpańskiego szkoleniowca drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi