Murapol nowym właścicielem Widzewa

„Wreszcie!” – takie słowa mogą wykrzyczeć kibice III-ligowego Widzewa Łódź. Oficjalnie zakończyła się saga z wejściem „tajemniczego inwestora”, którym została firma Murapol!

Na oficjalnym Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź przyjęta została ustawa o możliwości negocjowania kontraktu z liderem branży deweloperskiej. Kontrakt został już podpisany i na jego mocy firma Murapol przejmuje 79% akcji. W rękach zarządu pozostaje 21% akcji z zastrzeżeniem, że w razie upadku spółki, herb oraz nazwa pozostaje u członków zarządu Widzewa. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, firma Murapol ma zagwarantować 14,5 mln złotych rozłożone na 5 lat.

Niektórzy kibice boją się wejścia Murapolu. Ktoś spyta: „Ale czemu? Przecież wejście inwestora to niezły zastrzyk finansowy.”

Niby tak, ale musimy sobie przypomnieć pewne „małe” wydarzenie. W 2008 roku łódzki klub przejął (w 100%) niejaki Sylwester Cacek. Obiecywał niesamowite rzeczy, walkę w pucharach, drużynę godną mistrzów dawnych lat. Czym skończyły się jego obietnice? Ogromnymi długami i spadkiem z Ekstraklasy w 2014 roku. Sylwester Cacek twierdził, że to tylko chwilowa zadyszka. I co z tej zadyszki wyszło? W 2015 roku Widzew spadł do II ligi i spółka musiała ogłosić upadłość. Długi były tak duże, że Widzew nie dostał licencji na II ligę.

Zaledwie 10 dni później powstała nowa spółka – „Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź”. Towarzystwo zaczęło grę od IV ligi, z której awansowali po sezonie. Teraz, w III lidze zajęli 3 miejsce, które w Łodzi traktowane było jak porażka. Wraz z nadejściem nowego sezonu Widzew chce walczyć tylko i wyłącznie o najwyższe miejsce.

Warto przypomnieć, że do Widzewa przyszli:
Daniel Świderski (wicelider strzelców III ligi)
Michał Miller (król strzelców III ligi)
Aleksander Kwiek
Bartłomiej Niedziela.

Czy z zawodnikami, którzy mieli swoje minuty w Ekstraklasie, strzelcami, którzy mieli genialny sezon w III lidze i (już) potężnym zapleczem finansowym Widzew zdoła wywalczyć awans? Wszystko zweryfikuje boisko.

Dawid Stefański

(fot: widzew.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi