Komisja Ligi jest nieugięta. Kolejne zawieszenie za bandycki faul

Piłkarze LOTTO Ekstraklasy weszli w nowy sezon z przytupem. Nie chodzi jednak o fajerwerki boiskowe, a coraz bardziej agresywną i bezkompromisową grę. Zawodnicy zmienili zwyczaj kopania piłki i za swój cel obrali nogi przeciwników. Tym razem z szeregu wyłamał się gracz Sandecji Nowy Sącz, Grzegorz Baran.

Defensywny pomocnik beniaminka w meczu przeciwko Legii Warszawa już w 20. minucie spotkania musiał zejść do szatni, po tym jak nierozważnie potraktował nogi Michała Kopczyńskiego. Sam faulujący po meczu przyznał, że nie ma pretensji do arbitra, jednak jak się okazało uderzenie się w pierś nie wystarczyło i Komisja Ligi postanowiła dać odpocząć 34-latkowi przez dwa mecze.

Nie jest to pierwszy przypadek w tym sezonie, bo za swój nieodpowiedzialny faul swoje odpokutować musi także Abdul Aziz Tetteh z Lecha Poznań. Ghańczyk został obarczony karą trzech spotkań.

Warto dodać, że jeszcze w końcowej fazie poprzedniej kampanii swoje za uszami mieli Darko Jevtić oraz Sławomir Peszko. Pomocnik Kolejorza swoją absencję zakończył po meczu z Piastem Gliwice, jednak jak wiemy kontuzja, którą doznał uniemożliwia mu grę jeszcze przez wiele spotkań. Z kolei skrzydłowy Lechii Gdańsk początkowo miał pauzować przez 4 mecze, ale Komisja Ligi postanowiła skrócić jego zawieszenie i ten może już zagrać przeciwko Górnikowi Zabrze.

 

Źródło zdjęcia: przegladsportowy.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *