Kucharczyk: „Odpadł zespół lepszy”. Rzeczywiście?

Michał Kucharczyk, jak i zresztą trener Legii Warszawa, Jacek Magiera, nie ukrywali złości po przegranym meczu z FK Astaną i to zrozumiałe. Naszą uwagę przykuła jednak jedna z wypowiedzi napastnika mistrzów Polski.

– Nie sądzę, żeby awansowała drużyna lepsza, ponieważ w rewanżu od 1. do 90. minuty nasi przeciwnicy się murowali i raz po raz wybijali piłkę z własnego pola karnego. Nie stworzyli sobie przy tym praktycznie żadnych klarownych sytuacji na strzelenie gola – czytamy w wypowiedzi na polsatsport.pl.

Nie awansowała drużyna lepsza? Przepraszamy, Panie Kucharczyk, a ktoś zabronił strzelać bramki przez te dziewięćdziesiąt minut? W zapomnienie poszedł pierwszy mecz, gdzie zespół z Astany stworzył sobie znacznie więcej dogodnych sytuacji niż Legia przez cały dwumecz? Jak Legia była lepsza, to dlaczego nie znalazła się w czwartej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów? Rozumiemy przyjąć porażkę z wściekłością i ogromnym niedosytem, w sumie można przecież mówić o małej kompromitacji, ale wypowiadanie słów „gorsza drużyna gra dalej” to przecież ogromny brak szacunku wobec przeciwników, którzy po prostu zrobili swoje.

Jak kazachska drużyna miała zagrać w Warszawie? Tak, jak Legia w ostatniej minucie w Astanie, gdzie prawie całą drużyną chciała zaatakować, nabijając się na zabójczą kontrę Kabanangi, która w kontekście dwumeczu dała tak naprawdę awans drużynie prowadzonej przez Stanimira Stoiłowa. Trzeba było wtedy myśleć o taktyce, dyscyplinie i zaangażowaniu w mecz, a nie żalić się w mediach, że „byliśmy lepsi, to niesprawiedliwe”. Prosimy, z czym do ludzi? Z litości nikt jeszcze wielu sukcesów nie zdobył. Kucharczyk zdążył się jeszcze na jednego z dziennikarza obrazić za zadane pytanie: „W ilu procentach jesteście przygotowani do obecnego sezonu?”, odpowiadając: „W trzech procentach… Jak mam odpowiedzieć na to pytanie? Wyjdziemy w następnym meczu, wygramy 3:0, to powiecie, że jesteśmy w stu procentach przygotowani… Nie wiem, chcecie mnie chyba zdenerwować…” – wychodząc z tzw. mix-zone i kończąc rozmowę z dziennikarzami.

To, że Legia odpadła z ekipą z Kazachstanu trzeba nazwać kompromitacją polskiego futbolu. Szkoda, że tak mało o tym słychać i więcej mówi się o awansie do Ligi Europy niż zaprzepaszczonej szansie na kolejny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wypowiedzi: polsatsport.pl