Patryk Lipski dołączył do Lechii

Były zawodnik Ruchu Chorzów w końcu znalazł klub. Podpisał 4-letni kontrakt z Lechią Gdańsk. Pod batutą Piotra Nowaka będzie miał szansę na kolejne występy w Ekstraklasie.

Chociaż Lipski urodził się w Szczecinie i wychowywał w miejscowym Salosie, większość kariery spędził reprezentując Ruch. Od sezonu 2015/2016 regularnie wychodził na mecze w pierwszym składzie, zaliczając łącznie 66 spotkań na najwyższym polskim szczeblu. 11 maja 2017 roku rozwiązał swój kontrakt z klubem, ze względu na zaległości finansowe. Mimo iż próbował najpierw dojść do porozumienia z pracodawcą, wszystko spełzło na niczym. Jego decyzję bardzo źle odebrali miejscowi kibice, chociaż postawą na boisku Lipski często pozostawał Niebieskich przy nadziei utrzymania. Mimo bycia wolnym agentem otrzymał powołanie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, gdzie zdobył swoją jedyną bramkę dla młodzieżowej reprezentacji.

Pomimo zapowiedzi kolejnej walki o tytuł mistrzowski, obecne okienko było rozczarowujące dla fanów Lechii. Więcej interesujących transferów wiązało się z opuszczeniem Pomorza niż przybyciem na nie. Jednak sprowadzenie byłego gracza Ruchu na pewno można nazwać ciekawym. Jest on jeszcze stosunkowo młody, więc wciąż może się piłkarsko rozwinąć, a mimo to grając ostatnio w Ekstraklasie prezentował się całkiem okazale. Jeśli trener Biało-Zielonych zrobi z niego użytek i odpowiednio wkomponuje w zespół, kibice znad Bałtyku będą mogli cieszyć się ze wzmocnienia z prawdziwego zdarzenia.

Źródło zdjęcia: lechia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi