Dariusz Dudek w Zagłębiu Sosnowiec

Dotychczas zawsze w cieniu, z boku. Ostatnio współpracował z Mariuszem Rumakiem. Teraz dostaje szansę, na zaprezentowanie własnych umiejętności trenerskich. Dariusz Dudek, brat Jerzego, został ogłoszony nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zespół z Sosnowca źle wszedł w nowy sezon, za co posadą zapłacił Dariusz Banasik. 

 

 

Z pewnością nie tak widzieli początek sezonu 2017/2018 wszyscy sympatycy drużyny ze śląska. Zaledwie 3 punkty zdobyte w czterech spotkaniach w Nice 1. lidze nie napawają optymizmem. W klubie stwierdzono, że czas działać, stąd dymisja Dariusza Banasika. Można odnosić wrażenie, że w klubie trochę się pospieszono. W poprzednim, dobrym sezonie, który Zagłębie ukończyło na 4. lokacie, w tym samym czasie zdobywając o 5 punktów więcej.

Miniona ligowa kolejka była bardzo bolesna. Drużyna była wyraźnie słabsza od Miedzi Legnica. Porażka 1:4 na pewno miała wpływ na decyzję o zakończeniu współpracy z Banasikiem. Należy pamiętać, że w klubie zaszło sporo zmian, z zespołu odszedł chociażby wieloletni kapitan, Łukasz Matusiak. Z pewnością zawodnicy potrzebują jeszcze czasu, aby się lepiej zrozumieć i zgrać.

Dariusz Dudek podczas treningu w Zagłębiu Sosnowiec

Dariusz Dudek w roli szkoleniowca zadebiutuje już w środę, a przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice, beniaminek, który dotychczas zgromadził 7 „oczek” na swoim koncie. Nowy trener z pewnością nie będzie mieć problemów z aklimatyzacją. Trener Dudek mieszka w Sosnowcu już od ponad 2 lat. Co powinno spodobać się kibicom, to nie ukrywa, że jego celem jest awans do Ekstraklasy: „Mam nadzieję, że nasza roczna praca zakończy się awansem, jestem ambitny, więc liczę na to, że będę pracował z Zagłębiem w Lotto Ekstraklasie.”

 

Źródło : http://zaglebie.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi