Problem Jagi – Runje na dłużej wypada ze składu

Poważny cios spadł na potylicę Ireneusza Mamrota. Podstawowy obrońca Jagiellonii, Ivan Runje, doznał kontuzji kolana. Dzisiejsza diagnoza mówi o minimum 6 tygodniach przerwy od uprawiania sportu.

Chorwat przeniósł się do Jagi z Omoni Nikozja przed startem zeszłego sezonu. Niemal z miejsca zaczął regularnie występować w pierwszym składzie. Początkowo notował mieszane oceny, jednak z biegiem czasu coraz bardziej zgrywał się z resztą drużyny i tym samym z meczu na mecz prezentował lepszy poziom. W obecnych rozgrywkach zagrał od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich 6 spotkaniach Ekstraklasy oraz kwalifikacji do Ligi Europy. Jedynie w przegranym pojedynku z Zagłębiem Lubin, rozgrywanym w ramach walki o Puchar Polski, na boisku zameldował się dopiero pod koniec drugiej połowy.

Trener Ireneusz Mamrot będzie miał teraz poważny problem co zrobić, aby obrona Jagiellonii wciąż wyglądała jak monolit. Runje doskonale rozumiał się z Gutim i nie licząc słabego spotkania z Sandecją Nowy Sącz, dawała spokój w defensywie, czujnie odpierając ofensywne zapędy rywali. Jak przyznał sam szkoleniowiec, w rozmowie z oficjalną stroną klubu – „Mamy jeszcze kilka treningów do meczu z Piastem. Spróbujemy kilku rozwiązań na tej pozycji. Najbliższe dni dadzą odpowiedź, kto zagra”. Mimo iż trener ma jakieś pomysły, trudno jednak jest się spodziewać, żeby defensywa białostoczan była tak pewna jak w ostatnich meczach.

Źródło: jagiellonia.pl
Źródło zdjęcia: jagiellonia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *