Ekstraklasowe powołania do reprezentacji Polski

Dzisiaj Adam Nawałka uzupełnił skład kadry powołując sześciu piłkarzy z Ekstraklasy. Nie jest to powalająca liczba, ale zważywszy na poziom jaki prezentuje drużyna narodowa, trudno spodziewać się wielu reprezentantów z tak przeciętnej ligi.

Szansę na debiut w Biało-Czerwonych barwach otrzyma skrzydłowy Lecha, Maciej Makuszewski. Adam Nawałka postanowił wynagrodzić mu jego wysoką formę i zaprosił na zgrupowanie. Kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego i tym samym niepewność jego występu może być nadzieją Makiego na zaliczenie minut w spotkaniu z Danią lub Kazachstanem, jednak ze względu na silną konkurencję, wydaje się, iż w najlepszym wypadku nie będzie to nic więcej, niż wejście z ławki w końcówce.

Poniekąd może zaskakiwać upodobanie sobie przez trenera Sławomira Peszki. Gracz Lechii nie jest ostatnio w najlepszej formie, dodatkowo dosyć często zdarzają mu się głupie zachowania, przez które osłabia swoją drużynę. Mimo to Nawałka regularnie wysyła do Gdańska pismo informujące o zapotrzebowaniu na tego zawodnika. Nie wydaje się jednak, aby w najbliższych spotkaniach mógł liczyć na wiele więcej niż ostatnio, czyli wejście z ławki w samej końcówce.

Do reprezentacji wrócił też Filip Starzyński z Zagłębia Lubin. Ten piłkarz grał już u Adama Nawałki i został nawet zabrany przez niego na ostatnie EURO (rozegrał tam jedną minutę w rywalizacji z Ukrainą, zastępując w doliczonym czasie Arkadiusza Milika). Mimo to podobnie jak zawodnicy Lecha i Lechii, nie może raczej liczyć na silną pozycję.

Zgoła odmiennie przedstawia się sytuacja trójki powołanych z warszawskiej Legii. Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński regularnie występują pod batutą Nawałki. Ten pierwszy, grając razem z Kamilem Glikiem, wchodzi na bardzo wysoki poziom. Co prawda nie wiedzie mu się tak dobrze kiedy obok niego biega inny z obrońców, jednak w tej chwili nie powinniśmy się o to martwić. Jędrzejczyk to etatowy reprezentant, którego bardzo trudno komuś wygryźć z lewej obrony, zaś nowy nabytek Wojskowych jest ulubieńcem Adama Nawałki, który ma niemal pewny plac, szczególnie teraz, kiedy w kadrze zabrakło Grzegorza Krychowiaka.

Pełny skład Polski z wyróżnionymi zawodnikami Ekstraklasy:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Filip Starzyński, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *