Nemanja Mitrović – ile znaczy Inter w jego CV?

W poniedziałkowe popołudnie Jagiellonia obwieściła, że jej nowym piłkarzem będzie 24-letni obrońca Nemanja Mitrović. Były piłkarz Olimpii Ljubljana ma duże szans zostać ostoją białostockiej drużyny.

Historia słoweńskiego obrońcy zaczyna się w stolicy kraju, Ljubljanie. Jednak jego pierwszym klubem nie była miejscowa Olimpija, a malutki klubik NK KamnikKamnik od Ljubljany dzieli zaledwie 20 kilometrów. Nic więc dziwnego, że Mitrović postanowił kontynuować swoją karierę w stolicy. Jednak, zamiast trafić do lokalnego hegemona, trafił do grup młodzieżowych małoznaczącego zespołu Jarše Ljubljana. Tam zauważyli go skauci NK Domżale, i to właśnie w tym klubie postanowił kontynuować swoją karierę.

W 2008 roku Mitrovicia wykupił wicemistrz Słowenii — FC Koper. Młody obrońca nad Adriatykiem spędził zaledwie pół roku. Dostał ofertę z Interu Mediolan. Takiej oferty się nie odrzuca. Nazwa podziałała jak magnes, choć bardziej pasowałoby jak światło żarówki. Mitrović był jak ten owad pchający się do światła. Sparzył się. W Mediolanie niemal od razu go odrzucono. Trafił na wypożyczenie do Sassuolo. Tam zabawił tylko pół roku.

W sezonie 2009/10 Inter oddał go na wypożyczenie do Bolonii. Po roku gry w tym klubie, włodarze Bolonii postanowili wykupić Mitrovicia z Interu. Kwota odstępnego? Zaledwie 2 tysiące €. Dla Słoweńca transfer był mimo wszystko krokiem wprzód. Inter grał wówczas w Primaverze B, czyli klasę niżej niż Bologna. Obrońca zadomowił się w składzie ”Rossoblu”. Rozegrał ponad 40 meczów dla klubu z Niziny Padańskiej, ale mimo to nie dostał szansy w pierwszym zespole. Ba, po przymiotym sezonie nie przedłużono z nim kontraktu.

https://twitter.com/Jagiellonia1920/status/902155338555822080

Długo nie płakał. Wrócił tam, gdzie zaczęła się jego historia. Tym razem dostał angaż w Olimpii. W pierwszym sezonie zagrał 8 spotkań i strzelił jedną bramkę dla ”Zielono-białych smoków”. Nie od razu było tak kolorowo. Nim podpisał kontrakt, pół roku pozostawał bez klubu.

Od chwili podspisania umowy z Olimpją Mitrović był kluczowym piłkarzem zespołu Darko Karapetovica. W zielonobiałej koszulce rozegrał 127 meczów, zdobył 5 goli. Mocno przyczynił się do zdobycia historycznego mistrzostwa Słowenii w 2016 roku. Historycznego, bo pierwszego od czasu upadku klubu w 2005 roku.

Jeżeli Mitrović przeleje na polską rzeczywistość formę z ligi słoweńskiej, to jest duża szansa, że zostanie podporą obrony Jagiellonii. A jeśli odpali ta iskierka, którą zauważyli skauci Interu, to jest też szansa na to, że Jaga sporo zarobi na 24-latku.

foto: Inter Mediolan

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *