Domowe mecze Stali Stalowa Wola na stadionie w Rzeszowie

Od 8. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Taki obrót spraw ma związek z remontem obiektu MOSiR w Stalowej Woli. Informację podał na swojej oficjalnej stronie internetowej klub z Podkarpacia.

Prace, które rozpoczną się na początku września obejmować będą generalny remont murawy, co zmusza Stal do wynajęcia innego obiektu na kilka spotkań. Klub zagra w Rzeszowie z Wartą Poznań (10 września, 15:00), Radomiakiem Radom (23 września, 15:00), Legionovią Legionowo (21 października, 14:00), Gwardią Koszalin (5 listopada, 13:00) oraz Błękitnymi Stargard Szczeciński (termin jeszcze nieustalony).

Stalową Wolę od Rzeszowa dzieli około 70 kilometrów, co może okazać się męczące dla zawodników, którzy na chwilę obecną po 6 kolejkach, zajmuje 12. miejsce w tabeli II ligi. Również kibice będą mieli utrudniony dojazd, by wspierać swoją drużynę.

Jednak na całe szczęście dla tych ostatnich, jedno z najważniejszych spotkań, a mianowicie derby z Siarką Tarnobrzeg, zostanie rozegrane właśnie w Tarnobrzegu. Władze Siarki wyraziły zgodę, aby spotkanie zaplanowane na 12. kolejkę rozegrane zostało przy Al. Niepodległości 2. Znacznie skraca to czas podróży kibiców „gospodarzy” – oba miasta dzieli zaledwie pół godziny jazdy.

Kibice klubu ze Stalowej Woli nastawiają się jednak na to, że Stadion Miejski w Rzeszowie będzie ich „domem” na dłużej, niż jest to planowane. Powstają obawy, że Stalówka z nowym stadionem będzie mogła się zaprezentować, ale w III lidze. My trzymamy kciuki, aby jednak czarne scenariusze się nie spełniły.

Źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *