Krystian Popiela nowym zawodnikiem Olimpii Grudziądz

Krystian Popiela, 19-letni napastnik Wisły Płock, został nowym zawodnikiem Olimpii Grudziądz. Jest to już trzynasty piłkarz, który dołączył do I-ligowca w tym okienku transferowym. 

Krystian Popiela jest wychowankiem greckiego AÓ Fívos Váris, skąd trafił do juniorskiego zespołu Olympiakosu Pireus. Przygodę z polską piłką również rozpoczynał od zespołów młodzieżowych, tym razem Białych Orłów Warszawa i Polonii Warszawa. Z „Czarnych Koszul” trafił na wypożyczenie do Cagliari Calcio, tam jednak nie zawojował i wrócił do ojczyzny, a dokładniej do Wisły Płock. W Lotto Ekstraklasie wystąpił jednak w zaledwie dwóch spotkaniach, w każdym jako zmiennik. Głównym powodem takiego obrotu spraw jest fakt, że sam zawodnik nie widział dla siebie szans w drużynie Nafciarzy i chciał odejść tam, gdzie mógłby podjąć równą walkę o miejsce w wyjściowej jedenastce.

Młody zawodnik do Olimpii dołączył za zasadzie transferu definitywnego, jednak Wisła Płock zagwarantowała sobie procent od kwoty kolejnego transferu. Popiela nie ma co liczyć na to, że od razu zyska sobie miejsce w pierwszym składzie, jednak jego obecność z pewnością zwiększy rywalizację pomiędzy zawodnikami młodzieżowymi. 19-latek za konkurentów miał będzie Michaela Olczyka, Macieja Wolskiego i Roberta Janickiego. To jednak rywale młodzieżowi, zmierzyć się trzeba będzie również ze starszymi, Salmikivim, Kovalem czy Nildo.

Kibice w sprawie transferu są podzieleni, jedni się cieszą, inni z kolei skupiają się na tych, którzy najpewniej opuszczą klub i osłabią drużynę.

Źródło zdjęcia: wisla-plock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *