Simeon Sławczew ponownie w Lechii Gdańsk

Dobre wieści dla kibiców gdańskiej Lechii! Simeon Sławczew został ponownie wypożyczony ze Sportingu Lizbona, tym razem do 30 czerwca 2018 roku.

Już od kilku tygodni pojawiały plotki o powrocie pomocnika do Polski. Właściwy pracodawca Bułgara wezwał go do siebie nim jeszcze Lechia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Lechiści mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem 23-latek testowany był z powodzeniem przez Birmingham City, a dodatkowo swoje zainteresowanie nim wyraziły takie zespoły, jak FC Luzern czy CSKA Sofia.

Sławczew w ubiegłym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach Lechii. W obecnej kampanii będzie grał z numerem 6 na koszulce i do swojego „nowego-starego” klubu dołączy zaraz po zgrupowaniu reprezentacji. Bułgaria zagra ze Szwecją i Holandią w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji.

Lechia zastrzegła sobie w umowie ze Sportingiem prawo do pierwokupu Bułgara. Nieoficjalnie mówi się, że gdańszczanie chcąc zatrzymać pomocnika u siebie na stałe musieliby wyciągnąć z kieszeni kwotę opiewającą na trzy miliony euro.

Sam zawodnik zapowiada, że ma nadzieję na pomoc klubowi w powrocie na ścieżkę zwycięstw. Nie ma wątpliwości, że będzie on niepodzielnie rządził w środku pola ze względu na odejście kluczowych zawodników i kontuzję innych. Piotr Nowak w końcu odzyska możliwość rotowania i być może faktycznie okaże się, że Sławczew przywróci tej formacji utraconą jakość.

Źródło zdjęcia: lechia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *