Chorwacki napastnik dołączył do Wisły

Chociaż okienko transferowe zostało już zamknięte, kluby wciąż mogą zatrudniać zawodników, których nie wiąże żaden kontrakt. Z tej sposobności skorzystała Wisła Kraków, podpisując umowę z chorwackim napastnikiem, Marko Kolarem. Będzie ona obowiązywała przez 2 lata, z opcją przedłużenia o następne 24 miesiące.

Zawodnik całe piłkarskie życie spędził w swojej ojczyźnie. Pierwsze sportowe kroki stawiał w znakomitej szkółce Dinama Zagrzeb, jednak nie osiągnął poziomu, który pozwoliłby mu zadebiutować w pierwszej drużynie tego klubu. Najpierw został wypożyczony do zespołu z drugiego szczebla rozgrywkowego, a następnie reprezentował jeszcze dwie dużyny grające w 1.HNL (odpowiednik polskiej Ekstraklasy). W obecnym sezonie rozegrał 6 ligowych spotkań, podczas których udało mu się zanotować jedną asystę. 22-latek postanowił jednak zmienić otoczenie, dlatego zdecydował się na zerwanie kontraktu i podpisanie nowego w Polsce.

Od samego początku okna transferowego dużo mówiono o rewolucjach kadrowych w klubach z Ekstraklasy. Pod tym względem zdecydowanie najefektywniejszy był Lech Poznań, który stosunkowo szybko sprowadził wielu graczy, tak aby ci byli gotowi do startu rozgrywek. Jednak z biegiem czasu, również inne drużyny zaczęły kompletować swoje kadry, doganiając lub nawet przeganiając Kolejorza pod względem liczby zakontraktowanych zawodników. Jedną z nich jest właśnie Biała Gwiazda. Warto zauważyć, iż zatrudnienie Kolara prawdopodobnie nie zamknie jeszcze kadry krakowskiego klubu na rundę jesienną. Lada chwila do grodu Kraka ma zawitać hiszpański pomocnik. Takie działanie może wydawać się nieco chaotyczne, a zawodnicy bardziej jak wzięci z przypadku, niż w efekcie długiej pracy, jednak na polskie warunki może to wystarczyć. W końcu aktualna pozycja w tabeli nie jest dla Wisły najgorsza.

Źródło zdjęcia: wisla.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi