Marcin Cebula odsunięty od pierwszej drużyny Korony

Pomocnik Korony Kielce, Marcin Cebula, został odsunięty przez Gino Lettieriego od treningów z pierwszą drużyną i przeniesiony na zajęcia zespołu młodzieżowego.

Cebula jest wychowankiem Złocisto-Krwistych. Do seniorskiej kadry dołączył przed blisko 5 latami, mając wówczas na karku zaledwie 17 wiosen. Jednak nigdy nie rozwinął swoich umiejętności na miarę oczekiwań i chociaż w meczach Ekstraklasy występował stosunkowo regularnie, podczas 74 spotkań, jedynie 6 przyszło mu zagrać od pierwszej do ostatniej minuty. Nie imponował również liczbami. Dość powiedzieć, że w obecnym sezonie zdobył swojego pierwsze gola. Dwa wcześniej dołożył do tego asystę. Niejeden obrońca może pochwalić się lepszymi statystykami, a jak na pozycję na której gra Cebula, czyli ofensywnego pomocnika, taki dorobek jest wręcz tragiczny.

Zawodnik był szykowany do opuszczenia Kielc odkąd rozpoczęła się rewolucja kadrowa zapoczątkowana przez nowego właściciela, Dietera Burdenskiego. Został wystawiony na listę transferową i miał czas aby znaleźć sobie nowy klub. Zapewne był świadomy konsekwencji pozostania w Świętokrzyskim, mimo to zdecydował się odrzucić każdą z czterech ofert wypożyczenia, które wpłynęły do siedziby klubu. Kiedy okno transferowe zostało zamknięte i stało się jasne, że następnych propozycji gracz już nie otrzyma, zwyczajnie postanowiono się go pozbyć „na siłę”. Trudno wyrokować jakie plany miał sam Cebula starając się na siłę zostać w Kielcach. Na pocieszenie można powiedzieć, iż dzięki temu przynajmniej udało mu się strzelić pierwszego, ekstraklasowego, gola. Niestety, zanosi się na to, iż szans na drugiego zbyt szybko nie dostanie.

Źródło zdjęcia: korona-kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi