Masłowski: ”Idę tam grać”

Michał Masłowski, a więc piłkarz kompletny po rozwiązaniu umowy z Legią Warszawą rusza na podbój Chorwacji.

Mistrzowie Polski zapłacili za Masłowskiego bagatela 800 tysięcy €. Ten nigdy nie odpłacił się dobrą grą. Podczas pobytu przy Łazienkowskiej 3 nigdy nawet nie zbliżył się do formy, jaką prezentował w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Dla Legii Masłowski zaliczył 34 mecze. W żadnym nie potwierdził, że był wart swojej ceny. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Piaście Gliwice. Niestety także i w tym klubie nie pokazał swojego talentu. Mimo że w koszulce Piasta zagrał aż 30 spotkań, jedyne, z czego mogą go zapamiętać tamtejsi kibice, to czerwona kartka w meczu z Górnikiem Łęczna.

Teraz Masłowski będzie się odbudowywał w Chorwacji. Miejsce wydaje się idealne. Przecież z tego kraju wyjeżdżają takie tuzy jak Mateo Kovacić czy Luka Modrić. Co prawda, obaj grali na poziomie pierwszej ligi, gdzie byli wyróżniającymi się postaciami. Jednak Masłowski się nie zraża. Podpisał kontrakt z drugoligowym NK Gorica i liczy, że uda się wybić. A przynajmniej odbić się od dna.

– Drużyna chce awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej i ma duże aspiracje. Idę tam grać. Zrobię wszystko, żeby gra zespołu opierała się na mnie, chcę pociągnąć ten wózek. Wierzę, że jeśli będę regularnie występował, bramki i asysty przyjdą z czasem. Chcę piąć się do góry i pomóc w wywalczeniu awansu — powiedział piłkarz cytowany przez stronę F-MG.com.

Można się śmiać, ale Masłowski właśnie zaliczył piłkarski awans. Ostatnio przecież grał w trzecioligowych rezerwach Legii, a teraz będzie bronił barw trzeciej drużyny drugiej ligi w Chorwacji.

foto: F-MG.com,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *