Jacek Magiera zwolniony z Legii

Bardzo zaskakujące informacje dobiegły do nas prosto ze stolicy. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu, Legia Warszawa poinformowała o zakończeniu współpracy z częścią sztabu szkoleniowego, a także z wieloletnim dyrektorem sportowym. Czytamy, że Jacek Magiera zwolniony z Legii i prawdopodobnie już trwają poszukiwania nowego opiekuna drużyny. Wyniki klubu nie są idealne, jednak czy to na pewno dobry moment, na tak radykalne zmiany?

Jacek Magiera dzięki decyzji Zarządu Klubu, oficjalnie przestał dziś pełnić funkcję szkoleniowca warszawskiej drużyny. Wraz z Magierą, ze sztabem żegnają się asystent Tomasz Łuczywek oraz specjalista od przygotowania fizycznego, Sebastian Krzepota. Swoją posadę stracił także Michał Żewłakow, który nie będzie już dyrektorem sportowym. Przesłanki tych działań są dosyć jasne. Niespełnienie oczekiwań. Jednak trudno spełniać oczekiwania, gdy ruchy transferowe, mające za zadanie zastąpić kluczowych zawodników są kompletnie nietrafione.

Legia z Magierą to przygoda stosunkowo krótka, ale jednak intensywna i bardzo przyjemna. Szkoleniowiec posklejał rozbitą rządami Besnika Hasiego drużynę i nie przyniósł wstydu w Lidze Mistrzów, ani w Lidze Europy. Wielu zawodników osiągnęło wówczas bardzo wysoką dyspozycję i jasne było, że dobra reklama w rozgrywkach kontynentalnych zwiększy zainteresowanie poszczególnymi zawodnikami. Nie trzeba być jasnowidzem by to stwierdzić. Jednak wydaje się, że odejście części kluczowych piłkarzy mogło kogoś w Legii zaskoczyć. Zatem w ramach „łatania” ubytków, ściągnięto do zespołu graczy nieprzygotowanych/szukających formy/przyszłościowych. Proszę wybrać właściwe. Żaden jednak nie był w stanie z miejsca wskoczyć do jedenastki i robić prawdziwą różnicę na boisku.

Do Legii przybyli Christian Pasquato, Hildeberto, Armando Sadiku, Krzysztof Mączyński, Łukasz Moneta, Inaki Astiz oraz kilku zawodników powracających z wypożyczeń, a także młodzi piłkarze, prosto z drużyny rezerw. Patrzysz na te nazwiska i co widzisz? Praktycznie tylko przy „Mące” nie ma większych wątpliwości, chociaż do tej pory nie prezentuje się porywająco. Taki styl piłkarza. Nie odbieram tym piłkarzom talentu, który niewątpliwie posiadają będąc tu, a nie w LKS Chrząstawa. Jednak powiedzmy sobie wprost. Na ten moment są to kompletne klapy, które nie były w stanie ograć sklepikarzy z Mołdawii, czy pasterzy z Kazachstanu.

Na razie najbardziej oberwał sztab szkoleniowy. Pozycja Żewłakowa po wpadce z Hasim była mocno osłabiona, ale wydawało się, iż sytuacja została unormowana. Jacek Magiera zwolniony z Legii zostawia ją na 5. miejscu w lidze. Z informacji, jakie możemy przeczytać na stronie internetowej Legii, jeszcze dziś ma zostać podany następca zwolnionego szkoleniowca.

Źródło: http://legia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *