Kolejny Sulley na testach w Legii

Zabawa w Warszawie po przegranej z Lechem Poznań trwa. Na treningach u trenera Romeo Jozaka pojawił się dzisiaj – jak podaje portal legia.net – 24-letni pomocnik z Ghany, Sulley Muniru. Jeden Sulley – Sadam, w Legii już grał był. Czas na kolejnego?

Przynajmniej mistrz Polski nie będzie musiał za niego płacić odstępnego, bo jest wolnym zawodnikiem. To znaczy: nie ma klubu, bo o jego atrybutach fizycznych nie wiemy nic. Przeszłość ma ciekawą. Jak czytamy na legia.net, Muniru wyleciał ze Steaua Bukareszt przez to, że na jednym z treningów zaatakował napastnika, Florina Tanase. Panowie później w mediach wyjaśniali, że takie bójki są normalne, że byli jak bracia, no i później po wszystkim się spotkali i sobie sprawę wyjaśnili. Innego zdania był właściciel klubu, Gigi Becali, który wziął sprawy w swoje ręce i pozbył się Sulleya latem tego roku. Od lipca Ghańczyk jest więc bez klubu. Legia nic nie ryzykuje, więc teoretycznie takie testy czasem mogą się opłacić, ale wizerunkowo to lekki strzał w stopę. Kibice domagają się odmładzania składu, wybierania młodych piłkarzy z akademii czy rezerw, a na trening przychodzi 24-letni pomocnik z Ghany. Coś jest nie tak.

Kto wie, może nie będzie to strzał w stopę, a w dziesiątkę, ale nic na to – niestety dla kibiców warszawskiego zespołu – nie wskazuje. Wiemy jedno. Poważny klub nie prowadzi testów. Poważny klub ma coś takiego jak skauting.

Zdjęcie: legia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *