Pijany arbiter sędziował dzieciom

W ramach rozgrywek prestiżowej Dolnośląskiej Ligi Młodzików, Zagłębie Lubin mierzyło się z Miedzią Legnica. Zapewne konfrontacja przeszłaby bez większego echa, gdyby przed spotkaniem sędzia nie przesadził z alkoholem.

Być może nie każdy o tym wiem, ale mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, nie był jedynym spotkanie derbowym, jakie rozegrano w Polsce podczas zeszłego weekendu. Młody, obiecujący, zaledwie 57-letni arbiter Henryk G. bał się, że nie udźwignie ciężaru gatunkowego spotkania w lidze młodzików między Zagłębiem Lubin a Miedzią Legnica. Tysiące rozwścieczonych kiboli na trybunach, pełne agresji i nienawiści dziecięce spojrzenia, a na domiar złego siedzący za bramkami rodzice, żywiołowo dopingujący swoje pociechy, którzy swoimi ciągłymi radami tworzą tumult nie do wytrzymania. Zapewne tak zbliżające się derby wyobrażał sobie sędzia. Żeby przemóc swój strach, postanowił wypić na odwagę piwo. Ewentualnie sześć, a może klasyczne pół litra? Trudno powiedzieć, w każdym razie podobna ilość alkoholu dałaby wynik zbliżony do tego, jaki osiągnął Pan Henryk, czyli 2,7 promila.

Ostatecznie w przerwie udało się odsunąć sędziego od prowadzenia zawodów. Rodzicom i trenerom pomogła policja, która po szamotaninie w końcu okiełznała niesfornego „strażnika sprawiedliwości” i przewiozła na izbę wytrzeźwień. Gwizdek przejęli opiekunowie grup młodzieżowych, dzięki czemu udało się dokończyć mecz. Ostatecznie Zagłębie zdeklasowało Miedź 4:0.

Wszystko wskazuje na to, iż Henryk G. zostanie pozbawiony licencji i będzie musiał definitywnie pożegnać się ze swoją dotychczasową rolą. Któż wie, może na wzór ekstraklasowych piłkarzy, którzy w wieku 28 lat wciąż są uznawani za „perspektywicznych”, to również był „późny talent” i mając 70 wiosen na karku, zadebiutowałby w Lidze Mistrzów? Czyżby kolejny diament zniszczony przez nałogi? Ciekawe jeszcze co powie na swoją obronę. Może jedynie chciał pokazać młodym piłkarzom, jak zgubny wpływ na życie może mieć nadużywanie alkoholu?

źródło: polsatsport.pl
źródło zdjęcia: flickr.com/photos/hutman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *