Ciekawy przypadek Arona Johannssona

Mieliście może taką sytuacje, kiedy to wyszliście ze znajomymi na piwo. Ty wybrałeś jedno z najlepszych, jakie lokal ma do zaoferowania. Twoi znajomi natomiast zdecydowali się na coś innego, sprawdzonego. Ostatecznie twój trunek mimo większej ceny okazał się mniej wyrazisty od tych, które zamówili twoi towarzysze. Cóż, coś takiego (tylko w wydaniu piłkarskim) przeszedł niejako Aron Johannsson.

Zapewne nazwisko Johannsson niewiele wam mówi, ale nie martwcie się, nic straconego. Bohater naszego artykułu jest bowiem przeciętnym zawodnikiem, o którym prawdopodobnie już więcej nie usłyszycie. W skrócie, jest to 26-letni napastnik grający na co dzień w Werderze Brema. Aczkolwiek „grający” to za duże słowo, ponieważ od 5 sierpnia 2015 roku (a więc od momentu przyjścia do niemieckiego klubu) rozegrał on zaledwie szesnaście spotkań, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Dlaczego więc o nim piszemy? Otóż ten właśnie Aron przywdziewał niegdyś koszulkę młodzieżowej reprezentacji Islandii do lat 21. Zresztą, w tym kraju stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Później jednak zdecydował się na grę dla Stanów Zjednoczonych. No i teraz przypomnijcie sobie, drodzy czytelnicy, właśnie ten browar, który ostatecznie okazał się być dość niefortunnym wyborem.

USA po porażce z zamykającym stawkę Trynidadem i Tobago (2:1) pożegnało się dzisiaj z Mistrzostwami Świata w Rosji. Natomiast Islandia, wyprzedzając m.in. Chorwację i Ukrainę, zagwarantowała sobie udział w przyszłorocznym turnieju. Sam zawodnik niewiele sobie z tego robi, szczycąc się krótkim epizodem na Mistrzostwach w Brazylii, kiedy to przez nieco ponad godzinę nieskutecznie próbował zrobić coś w meczu z Ghaną.

Od tamtej chwili jego przygoda zaczęła przyhamowywać. 9 września 2015 roku wszedł jeszcze na jedenaście minut w meczu towarzyskim z Brazylią. Później w kadrze się już nie pojawił.

Źródło zdjęcia: footballstopten.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi