Druga liga też ciekawa

Ścisk w tabeli ekstraklasy od kilku sezonów jest na początku dziennym. Ciekawe rzeczy również dzieją się w trzeciej klasie rozgrywkowej w Polsce. Tak więc śmiało można stwierdzić, że druga liga jest również ciekawa.

Ścisk w czubie tabeli

Tak jak napisałem powyżej, w ekstraklasie od kilku sezonów – niezależnie od momentu sezonu – możemy zaobserwować fakt, że czub tabeli jest bardzo ściśnięty. Zasługa w tym między innymi reformy ESA37, która „wyrównała” szanse wszystkich klubów na uzyskanie lepszego wyniku na koniec sezonu. Jednak warto spojrzeć szerzej na piłkę w Polsce, aniżeli przez pryzmat najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Jak zejdziemy trochę niżej możemy zaobserwować zaciętą walkę o awans do pierwszej ligi. Na czele stawki stoi Warta Poznań, Radomiak Radom, ŁKS Łódź oraz GKS Jastrzębie. Do walki o czołowe lokaty włączają się również takie ekipy jak na przykład Siarka Tarnobrzeg czy Garbarnia Kraków, z którą Warta Poznań wywalczyła dwa sezonu temu awans do drugiej ligi. Różnice – szczególnie w top 3 – sięgają jedynie jednego punktu. Śmiało można stwierdzić, że druga liga również może utrzymywać w napięciu.

Tabela druga liga /90minut.pl
Tabela druga liga /90minut.pl

Klasyk w Radomiu, ale nie tylko tam

Następna kolejka drugiej ligi zapowiada się bardzo emocjonująco. Wszystko ze względu na spotkanie na szczycie pomiędzy Wartą Poznań, a Radomiakiem Radom. To spotkanie będzie bardzo kluczowe, biorąc pod uwagę to, kto po następnej kolejce może zasiąść na fotelu lidera. Spotkanie zostanie rozegrane w Radomiu w przyszłą niedziele, 29 października, o godzinie 14 na stadionie MOSiRu. Drugim szlagierowym spotkaniem będzie mecz ŁKS Łódź z Siarką Tarnobrzeg. Wydarzenie w Tarnobrzegu również może zachwiać czubem tabeli, albowiem w razie wygranej gospodarzy, Siarka może wskoczyć na miejsce, które po zakończeniu sezonu jest premiowane awansem. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie będzie miała drużyna GKS-u Jastrzębie, która pojedzie do Legionowa, by tam zmierzyć się z tamtejszą Legionovią, która plasuje się na ósmym miejscu w tabeli drugiej ligi.

Poniżej link do Twittera Warty Poznań wraz z relacją do wygranego meczu Zielonych z Wisłą Puławy! Zachęcamy do odwiedzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *