W poszukiwaniu przyszłych gwiazd

Kiedy zdecydowana większość widzów ekscytuje się bramkami, wspaniałymi zagraniami, czy atmosferą jaka panuje na trybunach, tacy jak my kierują swój wzrok zupełnie gdzie indziej. Oczywiście nie jesteśmy obojętni na kolejny rajd Messiego, fatalne pudło Ronaldo, czy bitwę na race podczas Derbów Trójmiasta, lecz mimo to najbardziej pociąga nas zupełnie inny aspekt. Aspektem tym są mianowicie najmłodsi uczestnicy futbolowych batalii, ci, którzy nie znają jeszcze szczytu swoich możliwości i każdego dnia ciężko pracują po to, by w przyszłości dołączyć do konstelacji największych gwiazd ukochanej dyscypliny.

Scouting nie jest najpopularniejszym elementem piłki. Trudno, żeby było inaczej skoro spora część kibiców postrzega to jako równie wiarygodne, co popisy Wróżbity Macieja podczas wieczornej ramówki któregoś z TVN-ów. Trzeba przyznać, co prawda, że sporo mają racji, tu nie ma sytuacji zero-jedynkowych, nie ma też absolutnej pewności co do tego, że zawodnik „x” zrobi karierę na miarę legend. Całe szczęście z pomocą przychodzi matematyka i pozornie chaotyczne ciągi liczb. Tu trzeba zauważyć, że niewielu w ogóle spogląda na tę część piłkarskiego widowiska, jeszcze mniej potrafi cokolwiek wyciągnąć z tych cyferek, a ci, którzy gromadzą i analizują te dane są kropelką wody w całym oceanie futbolowej społeczności. Macie więc spore szczęścia, że na takie osoby traficie na łamach Dogrywki.

Tworzenie bazy danych utalentowanych zawodników jest procesem niewiarygodnie mozolnym, wymagającym pernamentnej świeżości umysłu (dzięki Panie za Yerba Mate), ale z całą pewnością nie jest niemożliwe. Właśnie tego zadania podejmę się na łamach tej strony, nie będzie to łatwe, ale z pomocą kolegów z zespołu wierzę, że podołamy temu zadaniu.

Będziesz szukał odpowiedzi na pytanie, który młodzieżowiec jest najskuteczniejszym w Europie? W Polsce? Znajdziesz to u nas. Zażenowany formą młodych Polaków w zagranicznych ligach będziesz chciał odnaleźć jakieś pocieszenie? Odnajdziesz je w naszej bazie. Przy cotygodniowym przeglądzie wyników przewijają się ciągle nazwiska, których nie kojarzysz? Może to właśnie kolejny „młody kot”, którego sylwetkę także znajdziesz na Dogrywce.

Dzięki naszej działalności zawsze będziesz na bieżąco w temacie piłkarskich perełek, mało tego, z tygodnia na tydzień sukcesywnie będziesz poznawał kolejne wielkie talenty, które coraz śmielej wchodzą do dorosłego futbolu. Wierzę, że możliwość poznania następców Messiego i Ronaldo znacznie prędzej niż większość kibiców to spory przywilej, z którego z biegiem czasu będzie korzystała coraz to większa rzesza czytelników. To tyle słowem wstępu, pozostało mi już tylko serdecznie zaprosić do śledzenia poczynań zarówno naszego działu scoutingu, jak i całej strony. Jeśli w młodym piłkarzu widać potencjał to na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, iż projekt Dogrywka24 ma wszystko, by w błyskawicznym tempie wspiąć się na wyżyny, w końcu takiej reprezentacji piekielnie utalentowanych osobistości ze świecą szukać gdziekolwiek indziej.

Źródło zdjęcia: www.thenational.ae

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *