Jan Bednarek zadebiutuje w meczu z Chelsea

Informacje o postawieniu na młodego obrońcę docierały do Polski od kilku dni, kiedy trener Southampton, Mark Hughes, mówił na konferencji prasowej, że Bednarek jest jedną z opcji na mecz z Chelsea Londyn. Oficjalne potwierdzenie przyszło na nieco ponad godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł do angielskiej drużyny za rekordową sumę, jeśli mówimy o polskiej lidze, bo aż za 6 mln euro plus 2 mln euro w bonusach. Mówił o tym niedawno szkoleniowiec „Świętych”, że wkrótce musi przyjść dla niego szansa, mając na uwadze za jakie pieniądze i z jakimi oczekiwaniami sprowadzany był Bednarek do Premier League. Hughes parę dni temu wypowiadał się na jego temat w samych superlatywach.

– On jest na międzynarodowym poziomie, jest młody, ale grał już na najwyższym poziomie. Podoba mi się jego komunikacja z kolegami w defensywie. To prawda, że nie grał jeszcze w Premier League, ale widziałem go na treningach i prezentował się przyzwoicie. Nigdy nie jestem do końca pewien swoich decyzji, kilka razy stawiałem na młodych graczy – raz to działało, a raz nie. Najważniejsze jest zaufanie – czytamy na dailyecho.co.uk

Do tej pory obrońca wystąpił w 7 meczach Southampton U23 i po jednym spotkaniu w FA Cup i EFL Cup. Debiut z takim przeciwnikiem będzie dla niego sporym wyzwaniem, ale też sporą szansą, bo jeśli pokaże się z dobrej strony, może wykorzystać nieobecność pauzującego za kartki Jacka Stephensa i wywalczyć sobie miejsce w składzie na dłużej. Początek meczu o 13:30.

Zdjęcie: flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi