Dziś możemy poznać mistrza Polski

13 maja 2018 roku Lotto Ekstraklasa może wylosować wyłonić najlepszą drużynę piłkarską w Polsce, ale żeby tak się stało, musi zostać spełnionych kilka warunków. Pewnych rozstrzygnięć będziemy pewni już wieczorem w okolicach godziny dwudziestej. Czujecie te emocje?

To jest Lotto Ekstraklasa, więc po ostatniej, jakże szalonej kolejce pod względem emocji, nie możemy być niczego pewni, to jednak wszystkie gwiazdy na niebie i logika wskazują na to, że największe szanse na sięgnięcie po kolejny tytuł mistrzowski mają piłkarze Legii Warszawa. Na drugim miejscu jest nabierająca ponownie w tym sezonie wiatru w żagle Jagiellonia Białystok, która w środę dość brutalnie rozprawiła się z Lechem Poznań na jego stadionie. To właśnie po tym spotkaniu posadę trenera w stolicy Wielkopolski po dwóch latach stracił najdłużej pracujący do tej pory szkoleniowiec w Lotto Ekstraklasie, chorwat Nenad Bjelica. Mówiło się, że nie zwolnił go ani prezes, ani dyrektor sportowy, tylko obecny na trybunach INEA Stadionu właściciel klubu, sam Jacek Rutkowski, który był sfrustrowany grą swojej drużyny. Poznaniacy znacznie oddalili się od mistrzostwa, ale tym samym dali także szansę Górnikowi Zabrze na stanięcie na najniższym stopniu podium, a także w najgorszym z możliwych scenariuszy, stratę miejsca w eliminacjach do Ligi Europy na rzecz Wisły Kraków lub Wisły Płock.

Po środowej kolejce zostało wypowiedziane już bardzo dużo, to już nie jest moment, aby do tamtych dni wracać, ponieważ już w niedzielę nowe rozdanie. Wczoraj poznaliśmy natomiast pierwszego spadkowicza, którym została Sandecja po przegranym meczu z Cracovią. Do utrzymania przybliżyła się za to Termalika, wygrywając w Niecieczy z Arką Gdynia, uciekając tym samym Piastowi, który przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Swoją drogą, byłby to niezły chichot losu, gdyby piastunkom do utrzymania zabrakło trzech zabranych punktów za wybryki swoich kibiców w meczu z Górnikiem Zabrze. Dzisiaj do rozegrania pozostały cztery mecze. Legia Warszawa zmierzy się z ciągle walczącym o europejskie puchary – Górnikiem, Jagiellonia o punkty powalczy w Lubinie, Lech zawalczy o zepsucie humorów w Krakowie, natomiast Wisła Płock podejmie u siebie Koronę Kielce.

Co musi się stać, aby dzisiaj Legia Warszawa została mistrzem Polski?

a) Legia wygrywa z Górnikiem Zabrze, Jagiellonia traci punkty z Zagłębiem;

Co musi się stać, aby Jagiellonia zachowała swoje szanse na tytuł mistrzowski?

a) Jagiellonia zgarnia trzy punkty;

Co musi się stać, aby Lech zachował swoje szanse na mistrza kraju do ostatniej kolejki?

a) Lech wygrywa z Wisłą, Legia traci punkty z Górnikiem;

To trzy z możliwych scenariuszy, które mogą wydarzyć się dzisiaj na boiskach piłkarskich w Polsce. Może to być bardzo smutne zakończenie weekendu dla kibiców Lecha Poznań, liczących na jakiekolwiek szanse w wyścigu o mistrzostwo Polski. Zwycięstwo Legii w Warszawie automatycznie zabiera „Kolejorzowi” jakiekolwiek nadzieje na pierwsze miejsce w tabeli. Przy życiu zespół Ulatowskiego, Araszkiewicza i Rząsy zostawia tylko strata punktów przez „Wojskowych” oraz zwycięstwo w Krakowie, o co przecież będzie piekielnie trudno, bo krakowska Wisła może wreszcie po raz pierwszy od kilku lat wrócić do Europy, czego tak pragną krakowscy kibice. Nie da się ukryć, około godziny dwudziestej dowiemy się kilku, bardzo ciekawych informacji.


Zobacz nasz kanał na YouTube!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi