Działacze Legii proponują: „Z Lechem zagrajmy w Warszawie!”

Przedstawiciele Legii Warszawa na spotkaniu z osobami reprezentującymi spółkę Ekstraklasa oraz klub Lech Poznań, złożyli niecodzienną, będącą zapewne „szpilką” w kierunku władz „Kolejorza”, propozycję: ostatni mecz kolejki pomiędzy obecnym mistrzem Polski, a drużyną z Wielkopolski, można przenieść do Warszawy.

Sprawa ewentualnego świętowania przez Legię Warszawa mistrzostwa Polski na stadionie Lecha Poznań wzbudza w Polsce tyle samo emocji, ile brak wykonania szpaleru dla mistrzów Hiszpanii, FC Barcelony, przez piłkarzy Realu Madryt. Z jednej strony rozumiemy obawy przedstawicieli „Kolejorza” przed tym, że w wyniku potężnego rozgoryczenia poznańskich fanów, podczas odbierania trofeum za zajęcie pierwszego miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy przez zawodników znienawidzonego klubu, może dojść do jakichkolwiek niebezpiecznych scen i chcąc temu zapobiec – proponują wręczenie pucharu w innym miejscu, np. w Warszawie. Z drugiej strony, to jednak musieli być świadomi, że taki ewentualny scenariusz może się zdarzyć i myśleć wcześniej o tym, aby do takiego obrotu spraw nie doprowadzić – samemu sięgając po upragnione mistrzostwo Polski. Warszawskim kibicom i piłkarzom nie można również, po ewentualnym zdobyciu mistrzostwa i pokonaniu w tym wyścigu Jagiellonii i Lecha, zakazać możliwości wspólnego świętowania – nawet, jeśli miałoby się to już odbyć w Poznaniu. Wtedy przecież zabrzmi ostatni gwizdek w sezonie i taka radość jest przecież największa.

Działacze Legii Warszawa, w dość sprytny sposób, postanowili wbić szpilkę w pomysł spółki Ekstraklasy i w optującego za tym rozwiązaniem Lecha – proponując przeniesienie spotkania do Warszawy, co rozwiązałoby kwestię wręczania trofeum na stadionie Lecha. W mediach społecznościowych rozpętała się niesamowita burza na ten temat, choć niepotrzebnie, działacze „Kolejorza” takie rozwiązanie z pewnością wyśmieją i odrzucą. Chyba, że Legia zapłaci im równowartość sprzedanych 42 tysięcy biletów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi